Бібліотека та інформаційно-ресурсний центр

підручники.docx

Обираємо підручники!

lib.imzo.gov.ua


Що таке бібліотека?

Бібліотека – це сховище для книг, місце, де художню чи нукову книгу можна взяти на деякий час і почитати. Але, виявляється, бібліотека – це ще й науковий центр, де можна знайти знання в усіх напрямках: медицина, історія, космонавтика, робототехніка і багато іншого. 

Це, також, державна установа зі своїми правилами життя. Ти, як читач,  повинен знати їх і виконувати: взяту книгу потрібно повертати вчасно, не бруднити, не перегинати листи, не робити позначок, користуватися закладкою. Існує дві форми діяльності бібліотеки: абонемент і читальний зал. По абонементу книгу можна взяти з собою на певний термін. Якщо книга рідкісна або дуже цінна, можна замовити її для роботи в читальному залі. Це – загальні правила.

Сучасних бібліотек безліч видів: шкільні, дитячі, наукові та громадські, міські і сільські, державні і приватні, і навіть електронні. Знайомство, зазвичай, починається із нашою шкільною бібліотекою, де вам завжди допоможуть і підкажуть, куди можна забігти на будь-який перерві. 

Сучасна бібліотека – це і інформаційний центр, де ви можете насолодитися цілком доступним і безкоштовним інтернетом. Але інтернет хороший тоді, коли ви   знаєте точно, з якої книги вам потрібен уривок або у вас дуже мало часу на пошук потрібної книги. 

Але найголовніше все – таки, не це. Бібліотека – ваша можливість спілкуватися з людьми, з книгою, з улюбленими героями. Адже там часто проводяться зустрічі з письменниками, презентаціїнових книг, виставки на найрізноманітніші теми тощо. А як приємно взяти в руки абсолютно нову книгу і відчути себе в ролі першовідкривача! Або, навпаки, до тебе потрапить прочитана книга, але, як часто, саме вона стає найулюбленішою. Адже саме в таких книгах «живуть» твої однолітки: Том Сойєр, діти капітана Гранта. Ці книги читають і перечитують по багато разів. Ними хочеться поділитися з друзями. Саме тому вони можуть виглядати пошарпаними. Але все – одно, як приємно з ними спілкуватися! Електронна книга ніколи не принесе такої радості, як ця – жива! Ось і виходить, що бібліотека – не просто сховище книг, це зустріч з невідомим, хвилюючим тебе світом.